A ház asszonya volt kíváncsi egy másik beépített szekrényre. Azt mondta, hogy amikor kinyitja az ajtaját, akkor mindig nagyon hideg áramlik ki onnan, illetve néha már úgy érezte, mintha dohos szaga lenne az oda betett ruháknak.
Kinyitottuk az ajtót, és elkészítettük ezt a fotót (9. kép). A képen jól látszik, hogy mennyire hideg van a felső sarokban, tehát nem véletlenül érezte a hideget.
A helyiség levegője 21,1 °C-os volt, és 52,7 %rH relatív páratartalommal rendelkezett a méréskor. Ez azt jelenti, hogy 11,1 °C a harmatpont, ami messze alatta van még a képen jelölt leghidegebb pontnak, tehát nedvesség ekkor még nem csapódik ki. Viszont ez a helyiség egy légtérben van a konyhával, és ide nyílik a fürdőszoba ajtaja is, tehát előfordulhat, hogy ugyanilyen hőmérsékleti viszonyok mellett megemelkedik (pl. egy nagyobb főzés folyamán) a páratartalom. Ha ez bekövetkezik, és a relatív páratartalom eléri a 66,7 %-ot, akkor már megindul a nedvesség kicsapódása ilyen hőmérsékleti értékek mellett is.
Ezen úgy lehet segíteni, hogy a teljesen zárt ajtókra szellőzőket építenek be alól és felül egyaránt, így az oda bejutó melegebb levegő magasabb hőmérsékleten tartja a szekrény belsejét, így a harmatpont is magasabbra tolódik. Pl. ha a szekrény belsejében levő leghidegebb pont csak 2 °C-kal magasabb (tehát 16,7 °C), akkor a páralecsapódás is csak 76 %-nál kezdődik meg.