Egy, az 1960-as - 1970-es években épült sátortetős ház lakói panaszkodtak arra, hogy az emeleti helyiségekben sok helyen nedvesek a falak, sőt néhol már a penészesedés is megindult. A penész ellen sűrű takarítással, és elektromos pára elszívókkal védekeznek folyamatosan. A földszinten kicsit jobb a helyzet, de a sarkokat itt is szabadon kell hagyni, illetve a falakra sem szabad rátolni a bútorokat, legalább 15 cm távolságot kell hagyni. (A mérés idején a külső hőmérséklet +7,8 °C volt, az időpont pedig késő ősszel, este 19 óra magasságában.)
A földszinttel kezdtünk, és itt azt tapasztaltuk, ami más helyeken is jellemző egy szigeteletlen, 30-40 cm-es (változó) téglafal esetében (nem tudjuk milyen téglából épült, az biztos, hogy tégla). A tapasztalat pedig az, hogy ezen épületeknél hidegek a falak, hiába van az épület levegője felfűtve. Az egész épületben műanyag nyílászárók voltak beépítve. A falak mindenütt (a belső terekben) valamilyen diszperziós festékkel voltak festve.
Elindultunk az emelet felé, és a lépcsőfordulóban találtunk valamit, ami egy kicsit megállított (1. kép). Ez egy hidegfolt volt a falban. A jelenlegi tulajdonos erre vonatkozóan semmi felvilágosítást nem tudott adni, mivel nem Ők építették, azt azonban tudja, hogy a fal másik oldala teljesen ép, és nincs rajta / benne semmi sem. A kép jobb oldalán látható helyiségben ennek a folytatása nem látszódott, azonban a képen, a falra akasztott kép mögött látszik, hogy valami hidegebb (sötétebb) tovább fut. Ez kb. az emeleti padlószint magasságában van, így ráfogtuk, hogy ez egy beton koszorú lesz, amelyből függőlegesen - megerősítés képpen - pillér emelkedik ki valameddig. A hőképen jól látszik, a hőmérsékleti profilon pedig számszerűsíthető, hogy mennyivel hidegebb a fal azon a területen, ahol a hidegfolt található.